Jezuela
13 Articles0 Comments

Fortnite ka më shumë lojtarë në të njëjtën kohë në steam se çdo lojë tjetër kombinuar bashkë
Fortnite ka arritur një kulm të ri të lojtarëve në steam me 8.3 milionë Fortnite ka arritur një numër të ri të lojtarëve që e luajnë në të njëjtën kohë, 8.3 milionë. Po, po e lexon këtë numër saktë. 8.3…
Fortnite patch v6.22 : Lista e ndryshimeve
Një pushkë e re e sulmit po shtohet në lojë, por veshjet e NFL janë highlight-i i vërtetë i kësaj patch-i Patch-i i fundit i Fortnite ka mbërritur dhe ka disa shtesa të mëdha, por jo shumë ndryshime të vogla…
Me sa duket PUBG do të vijë në PS4 në dhjetor të këtij viti.
Duket se PlayerUnknown's Battlegrounds do të vijnë në PS4 pas një viti të ekskluzivitetit të Xbox One console, nëse baza e të dhënave e PS4 është ndonjë tregues. Një përdorues në forumin PSNProfiles zbuloi se informacioni rreth PUBG ishte i pranishëm…
Përditësimi i Fortnite zbulonë mundësinë e një automjeti ajror të ri të emërtuar “Bumble”
A është një zog apo një avion? Do të zbulojmë së shpejti. Një mënyrë e re e transportit mund të jetë duke ardhur së shpejti në Fortnite: Battle Royale. Game file-t e shtuara nga v6.22 përditësojnë informacionin se një mjet…
Diablo 4 na njofton se u tërhoq nga BlizzCon në minutën e fundit
Diablo 4 nuk u prezantua në BlizzCon. Ju tashmë e dini - Keynote Blizzard përfundoi cuditshëm vetëm me Diablo Immortal-verioni për celular, dhe mungesa e vazhdimësisë, e bazuar në PC ka mbushur me zemërim jo pak lojtarë në internet. Prapambetja…
Shpërthen kubi i Fortnite, dërgon lojtarët në një dimension magjik
Loot Lake është tani Stonehenge Kubi i Fortnite, i cili është vërtitur rreth hartës që nga fundi i gushtit, shpërtheu sot dhe i transportoi lojtarët në një dimension alternativ ku ligjet normale të realitetit nuk zbatohen. Ngjarja ishte paraprirë nga…
Rumble i Hearthstone Rastakhan u njoftua në BlizzCon 2018
Loja me karta dixhitale "Hearthstone" merr një zgjerim të ri në Rumble të Rastakhan. Shpallur në BlizzCon 2018, e dërgon lojën në  "Gurubashi Arena" dhe është e mbushur me lor në lidhje me trolls, loa e tyre (shpirtrat e lashtë…
Fortnite: Eventi më I madh brenda lojës është njoftuar, lutuni per “cube death”
Në përputhje me fundin e Fortnitemares, diçka e madhe do të ndodh këtë të diel. Më në fund. Më fund, kubiku i Fortnite mund të na tregojë se ç'ka brenda. Epic sapo njoftoi se lojtarët duhet të përpiqen të hyjnë…
‘Tetris Effect’ sjell demo falas në PlayStation 4 këtë fundjavë
Në pak ditë, ne do të jemi në gjendje të provojmë një version të ri të Tetris siç nuk kemi parë kurrë më parë. Megjithatë, para se të dalë loja e plotë, ne do të jemi në gjendje ta marrim…
The Elder Scrolls 6 është akoma larg, Bethesda konfirmon historinë.
Nëse jeni të ngazëllyer për hyrjen e ardhshme kryesore në "The Elder Scrolls", ju do të qëndroni gjatë në pritje. Elder Scrolls VI, të cilin Bethesda e njoftoi në E3 këtë vit, nuk do të shfaqet në këtë “console generation”,…