Elja
4270 Articles0 Comments

PUBG po ruan diçka speciale për përdoruesit e tij këtë Halloween.
Fryma e Halloweenit po afron gjithmonë e më shumë dhe shumë prej lojërave po bëjnë përshtatjen e tyre me festën më të frikshme të vitit. PUBG është një prej tyre. Traileri i shkurtër që kanë lëshuar sjell padyshim një atmosferë…
Formula 1 mobile: Zbulohet data e lançimit në iOS dhe android.
Codemasters ka njoftuar sot se loja e saj F1 Mobile Racing do të lançohet në mbarë botën për pajisjet iOS më 18 tetor 2018 (vetëm dy ditë nga data e publikimit). F1 Mobile Racing është një përvojë e re për…
Fortnite: Update-i i ri 6.10 është i disponueshëm- Çfarë ka të re?
Update i ri i Fortnite është tani i disponueshëm për download-im dhe lojëtarët do mund të shohin shumë ndryshime të reja në lojë. Epic Games ka zbuluar se ka një mjet të ri në rrugët e Fortnite në PS4, Xbox…
Shihni trailerin kinematografik të Star Citizen’s Squadron 42
Fushata e Star Citizen’s Squadron 42 tani ka një trailer. Ky i fundit u zbulua këtë javë në CitizenCon. Yjet e trailerit kinematografik janë Gillian Anderson, Mark Hamill, John Rhys-Davies, Gary Oldman, Henry Cavill dhe Mark Strong. Në sajë të…
Zbulohen detajet e Tournament game mode në Fortnite.
Informacioni i ri po qarkullon mbi Fortnite, që sugjeron se tournament game modes do të vijnë së shpejti me informacion të ri mbi tournamentet e zbuluara. Lojtarët Fortnite hodhën shikimin e tyre të parë në një "Tournaments" tab disa ditë më…
Amazon përfshin një ‘Echo Dot’ falas me konsolët Xbox One.
Për të lançuar aspektet e reja të Alexa, për Xbox One, do të ketë një pako ekskluzive të konsol që përmban një ‘Echo Dot’ falas nga Amazon. Deri më tani,  paketa është në dispozicion vetëm për tregun amerikan.  Përveç konsolës…
Call of Duty: Black Ops 4 thyen rekorde njëri pas tjetrit.
Call of Duty: Black Ops 4 u lançua të premten në 12 tetor, dhe nëse ishte e pritshme apo jo, arriti të thyejë një seri rekordesh dhe të hedhë nga froni "FIFA 19"-ën e paprekshme nga maja e UK Charts,…
Lojtarët marrin një mesazh që e bën PlayStation 4 “stuck”
Gjatë 24 orëve të fundit, lojtarët nga e gjithë bota thonë se kanë marrë një mesazh që e bën PlayStation 4 ‘’frozen’’, duke i detyruar ata të rivendosin factory settings për ta kthyer konsolin në gjendjen e tij standarte. Reddit…
Top lojërat e PlayStation Store për këtë Shtator
Shtatori ishte një muaj i bujshëm në aspektin e lançimeve të reja, duke na sjellë lojëra të tjera sportive, 'open world' të përmirësuar dhe aventure në lojë. Është  e vërtetë se disa nga lançimet më të pritura të vitit kanë…
Thyhet rekordi botëror në Fortnite për vrasjet në skuadër
Një skuadër australiane  ka vendosur një rekord të ri botëror për numrin e vrasjeve në një lojë  Fortnite, duke zënë kështu vendin e pare me plot 61 eleminime. Skuadra, e përbërë nga lojtarët Fortitude_Fqrbes, Nexjs, tactjc- dhe TTV_NadeXC, ia doli…