fbpx
Alion
Alion

IT and Programmer

100 Articles0 Comments

Microsoft konfirmon se disa lojëra Bethesda do të jenë ekskluzive për Xbox dhe PC
Microsoft ka konfirmuar se "disa tituj të rinj" nga Bethesda dhe kompania Zenimax Studios do të jenë "ekskluzive për Xbox dhe PC". "Ky është hapi i radhës në ndërtimin e një ekipi të studiove udhëheqëse në industri, një angazhim që…
Chapter 1 i Tell Me Why është tashmë free
Zhvilluesi Dontnod njoftoi se Chapter 1 i Tell me Why është bërë plotësisht falas. Dhe si bonus, nëse e shijonit kohën tuaj me këtë lojë, pjesa tjetër e serisë është me 50% zbritje në Steam dhe Windows Store deri të…
Monster Hunter Rise merr një demo të re këtë javë
Gjatë një Monster Hunter Digital Event, Capcom ndau një informacion të ri në lidhje me propozimin e tyre të ardhshëm të lojërave Switch të vrasjes së kafshëve. Përveç zbulimit të një date të lëshimit për Monster Hunter Stories 2, ata…
Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin sjell një datë lëshimi
2021 është vendosur të jetë një vit i madh për pronarët e Switch-eve me një prirje për të vrarë kafshë gjigande me luspa, pasi Capcom po shpërndan Monster Hunter Rise dhe Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin, të frymëzuara…
Discord trefishoi të ardhurat me anë të subscriptions vitin e kaluar
Discord trefishoi të ardhurat e saj vitin e kaluar me anë të subscription access. E para, ka shmangur reklamat. E dyta, është i preferuari i lojtarëve që duan të bisedojnë ndërsa luajnë online. Sipas bashkëthemeluesit dhe CEO i Discord, Jason…
For Honor Year 5 Season 1 starton më 11 Mars
Një sezon i ri i For Honor po mbërrin në 11 Mars. Kjo do të thotë përmbajtje e re për t'u kënaqur nga të gjithë dhe për të marrë më shumë beteja. Me titull "Asunder", sezoni i ri fillon me…
Nickelodeon krijoi Avatar Studios për të krijuar përmbajtje të re Avatar: The Legend of Korra
ViacomCBS ka njoftuar një studio të re të bazuar plotësisht në Avatar: The Last Airbender dhe The Legend of Korra. Avatar Studios do të krijojë "përmbajtje origjinale që përfshin seri dhe filma të animuar", sipas një njoftimi për shtyp. Krijuesi…
Dr Disrespect mendon se Valorant do të jetë loja më e madhe në të ardhmen
Në mes të turneve të Valorant Twitch Rivals dhe Champions Tour Stage 1, Two Time Champ dhe super ylli i gaming, Dr Disrespect, ka menduar pse ai mendon se FPS-ja kompetitive e Riot është gati të jetë esport i së…
Among Us dhe Brawlhalla mund të sjellin një crossover së bashku
Ky bashkëbisedim në Twitter mund të nënkuptojë një crossover midis dy lojërave si Among Us dhe Brawlhalla. Një crossover mes Among Us dhe Brawlhalla mund të jetë në rrugë e sipër. Among Us është një nga lojërat më të mëdha…
Smash Legends përzien Smash Bros dhe Brawl Stars për të sjellë një lojë battle royale
Mobile është shtëpia e disa prej lojërave battle royale dhe Smash Legends duket se do ta mbajë këtë trend që ka tani iOS dhe Android. Në vend që të qëlloni ose të hidhni në erë rivalët tuaj, qëllimi juaj këtu…