Hitman 2 Review
Hitman është vendi ku vdekja vjen në mënyrat e saj më të larmishme. Qofshin këto mënyra tradicionale ose vërtet të veçanta dhe kreative. Hitman 2 u lançua në 13 nëntor për platformat PS4, Xbox One dhe PC. Loja, si edhe…
Të gjithë mund ta rivrasin Sean Bean në ‘Hitman 2’
Dy fjalë që jemi mësuar ti shoqërojmë me njëra-tjetrën janë Sean Bean dhe vdekja. Zakonisht kto dy të fundit ecin përdore në menyra mjaft tragjike. Fati e do që aktori të vritet sërisht në një menyrë barbare, kësaj rradhe në…
Hitman 2: Aksion ‘stealth’ në trailer-in e ri gameplay
Trailer-i i lëshuar kohët e fundit për lojën 'stealth' Hitman 2 ju çon në fshatin e vogël të Santa Fortuna në pyjet kolumbiane. Atje ndodh një nga takimet e rralla të drejtuesve të ndryshëm të kartelit. Objektivi i Agjentit 47.…
Hitman 2: Video gameplay
Në 'stealth missions' mospikasja luan një rol të rëndësishëm. Ka një 'minimap' me informata të bollshme që ju paralajmëron kur gjërat nuk shkojnë mirë dhe ju mund të pikaseni nga një aparat sigurie ose një shqetësim i përgjithshëm. Picture-in-Picture ju…
Njoftohet Sniper Ghost Warrior Contracts 2 për një lançim këtë vjeshtë
Vitin e kaluar CI Games solli Sniper Ghost Warrior Contracts, dhe, për çudi, duket se loja do të marrë një vazhdim vetëm një vit më vonë! Sniper Ghost Warrior Contracts Contracts 2 u njoftua zyrtarisht në Twitter… Seek justice! Sniper…
Hitman: Absolution është falas në GOG
Loja më e keqe e Hitman mund të bëhet e juaja falas. Hitman: Absolution mund të jetë tashmë në librarinë tuaj pa patur nevojën që të paguani absolutisht asgjë. GOG po jep falas lojën më pak popullore të Agent 47,…
Hitman 3 do të vijë në janar
Ecuria nga Hitman 2 do të vazhdojë në lojën e re. Agent 47 bëri rikthimin e tij në eventin e PlayStation 5 që mbajti Sony mbrëmë, duke zbuluar zyrtarisht ardhjen e Hitman 3. "Siç fansat e Hitman mund ta dinë,…
Loja e ardhshme e Hitman është në zhvillim e sipër
IO Interactive ka zbuluar planet e nëntorit për Hitman 2 dhe bashkë me to edhe informacione të reja me rastin e përvjetorit të lojës. Lojtarët që duan më shumë nga Hitman 2 do të kënaqen në nëntor, kurse lojtarët që…
Zhvilluesit e Hitman po punojnë me një lojë të re
Me shumë mundësi kjo lojë nuk është Hitman 3 IO Interactive ka njoftuar se është duke punuar me një lojë të re për konsola dhe PC dhe Warner Bros Interactive. Se çfarë është ekzaktësisht loja është një mister, por si…
IO Interactive po punon me Hitman 3, që do të jetë sërish me episode
Seritë Hitman të IO Interactive ende konsiderohen si lojërat më të mira stealth të të gjitha kohërave. Ka kaluar tashmë thuajse një vit që kur u publikua Hitman 2 dhe shumë fansa kanë filluar të pyesin se cila është aventura…